Jūs galite gauti pinigines išmokas mažų vaikų tėvams (Kontantstøtte), jei turite vaikų nuo 1 iki 2 metų, kurie nelanko valstybės dotuojamo darželio. Jeigu vaikas yra įvaikintas, išmokas galima išnaudoti iki mokyklinio amžiaus.

Jeigu reikia pagalbos šioms išmokoms gauti, užpildykite anketą https://www.no-tax.no/ismoka-uz-vaikus/

Kokią sumą galite gauti?
Kiek laiko Jūs galite gauti pinigines išmokas mažų vaikų tėvams (Kontantstøtte)?
Kaip kreiptis dėl piniginių išmokų mažų vaikų tėvams (Kontantstøtte)?
Vyksite į užsienį?
Kai atvykstate į Norvegiją
Pranešti apie pakeitimus
Išmokėjimai

 

Jūs negalite gauti piniginių išmokų mažų vaikų tėvams už vaikus, kurie yra globos namuose ar panašiose institucijose.
Norėdami gauti pinigines išmokas mažų vaikų tėvams, Jūs ir Jūsų vaikas paprastai turite gyventi Norvegijoje. Be to, Jūs turite būti nacionalinės draudimo sistemos nariais bent 5 metus. Kai vaikas gyvena su abiem tėvais, abu tėvai privalo būti nacionalinės draudimo sistemos nariais mažiausiai 5 metus.

 

Kokią sumą galite gauti?
Jeigu vaikas nelanko valstybės dotuojamo vaikų darželio, Jūs galite gauti 100 proc. piniginę išmoką mažų vaikų tėvams.
Jeigu vaikas lanko darželį dalį laiko, galite gauti 50 proc. piniginės išmokos mažų vaikų tėvams.
Išmokos dydis skaičiuojamas pagal sutartą vaikų darželio lankymo laiką. Neturi reikšmės, kad vaikas prabuvo vaikų darželyje mažiau, nei buvo sutartas vaikų darželio lankymo laikas.

 

Kiek laiko Jūs galite gauti pinigines išmokas mažų vaikų tėvams (Kontantstøtte)?
Galite gauti pinigines išmokas mažų vaikų tėvams tarp 1 ir 2 metų, galima sakyti, kad nuo ir už mėnesį, kai vaikui sueina 13 mėnesių iki ir už mėnesį, kai vaikui sueina 23 mėnesiai, maksimaliai paramą galite gauti 11 mėnesių.
Jei Jūs įvaikinote vaiką, Jūs galite gauti pinigines išmokas mažų vaikų tėvams maksimaliai 11 mėnesių po to, kai baigėsi tėvystės išmokų laikotarpis su 100 procentų padengimo išmokėjimo tarifu.
Jei ivaikinote vaika
Piniginių išmokų mažų vaikų tėvams laikotarpis gali būti išnaudotas kol vaikas pradės lankyti mokyklą. Jeigu Jūs gavote vienkartinę išmoką įvaikinus, anksčiausiai Jūs galite gauti pinigines išmokas mažų vaikų tėvams nuo to mėnesio, kada būtų pasibaigęs tėvystės išmokų laikotarpis įvaikinimui su 100 procentų padengimo išmokėjimo tarifu.
Jeigu vaikas pradeda lankyti vaikų darželį, pilnai piniginės išmokos mažų vaikų tėvams gali būti išmokėtos iki to mėnesio, kol vaikas gauna vietą darželyje.

 

Kaip kreiptis dėl piniginių išmokų mažų vaikų tėvams (Kontantstøtte)?
Jei tėvai gyvena kartu, turi kreiptis vienas iš tėvų. Jei tėvai gyvena atskirai, dėl piniginių  išmokų kreipiasi tas iš tėvų, su kuriuo gyvena vaikas. Jūs negalite gauti išmokų atgaline data daugiau negu už 3 mėnesius prieš tą kalendorinį mėnesį, kurį Jūs kreipėtės. Anksčiausiai galite kreiptis tą mėnesį, kai vaikui sueina metai.
Jeigu Jūs turite sudarę raštišką susitarimą apie padalintą vaiko gyvenamąją vietą, pagal vaiko įstatymą § 36galite susitarti dėl piniginių išmokų mažų vaikų tėvams padalinimo, bet kreiptis turite kiekvienas atskirai.

 

Vykstate į užsienį
Jeigu Jūs galvojate viešėti užsienyje daugiau negu 3 mėnesius, piniginės išmokos mažų vaikų tėvams paprastai baigsis tą mėnesį, kada Jūs išvažiuojate.
Jei Jūsų viešnagė bus EEE šalyse, Jūs galite turėti teisę gauti pinigines išmokas mažų vaikų tėvams jei išvykimas truks ilgiau nei 3 mėnesius. Reikalavimas, kad vienas iš tėvų būtų išsiunčiamas į komandiruotę iš Norvegijos iki 24 mėnesių arba vienas iš tėvų gautų pensiją iš Norvegijos.
Jūs išsaugote pinigines išmokas mažų vaikų tėvams, jei Jūs ir Jūsų šeima viešės užsienyje iki 3 mėnesių. Reikalavimas, kad Jūs išvykimo metu, nedirbtumėte užsienyje.
Jūs turite pranešti NAV į kurią šalį Jūs važiuosite ir kiek laiko truks viešnagė. Jei Jūsų viešnagė truks ilgiau nei planuota, Jūs turite apie tai pranešti.

 

Kai atvykstate į Norvegiją
Jeigu Jūs atvykstate į Norvegiją iš užsienio, Jūs galite turėti teisę gauti pinigines išmokas mažų vaikų tėvams, jei visa šeima gyvena Norvegijoje ir gyvens čia mažiausiai 12 mėnesių. Tai taikoma visiems užsienio piliečiams, kurie gyvena Norvegijoje, yra registruoti gyventojų registre ir turi leidimą gyventi. Be to, privalote būti nacionalinio draudimo nariais Norvegijoje arba būti apdrausti socialiniu draudimu kitoje EEE šalyje mažiausiai 5 metus. Kai vaikas gyvena su abiem tėvais, narystės sąlygos taikomos abiems.
Jei esate EEE šalies pilietis ir dirbate Norvegijoje, Jūs turite teisę į pinigines išmokas mažų vaikų tėvams, net jei jūs gyvenate Norvegijoje mažiau nei 12 mėnesių. Skaitykite daugiau straipsnyje: Išmokos už vaikus iki 18 metų (Barnetrygd) ir piniginė parama mažų vaikų tėvams (Kontantstøtte) Norvegijoje darbuotojams iš užsienio.

 

Pranešti apie pakeitimus
Svarbu, kad jūs praneštumėte NAV, jei Jūsų vaikas pradės lankyti vaikų darželį.
Jūs galite išsiųsti pranešimą, kai esate prisijungę prie NAV tinklapio arba skambinkite telefonu 55 55 33 33 .

 

NAV reikalinga informacija:
  • Vaiko gimimo data;
  • Nuo kada vaikas lankys vaikų darželį;
  • Ar vaikas gavo pilną ar dalinę vietą darželyje. (Jeigu dalinę vietą, NAV reikia žinoti, kiek valandų per savaitę vaikas bus darželyje.)
  • Darželio pavadinimas.
Jeigu pasikeičia šeimyninė situacija arba planuojate apsistoti užsienyje, tai gali turėti įtakos sumos dydžiui, kurį Jums išmoka NAV. Tokiais atvejais Jūs turite nedelsiant pranešti NAV.

 

Išmokėjimai
Kontantstotte-600
Išmokėjimų datos
Atostoginiai
Mokesčių atskaitymai

 

Piniginės išmokos mažų vaikų tėvams (Kontantstøtte) neapmokestinamos
Jeigu reikia pagalbos šioms išmokoms gauti, užpildykite anketą https://www.no-tax.no/ismoka-uz-vaikus/

 


 

Dirbu Norvegijoje, šeima gyvena Lietuvoje. Ar galiu gauti išmokas už vaikus? Kokią sumą galiu gauti ir ar galiu susigrąžinti už praėjusį laikotarpį?

Taip, jei jūs auginate vaiką iki 18 metų vaikų, Jūs turite teisę gauti išmokas už vaikus (Barnetrygd). Nesvarbu, ar vaikas gyvena Norvegijoje, ar Lietuvoje. Išmokas galima susigrąžinti už 3 praėjusius metus, daugiau apie išmokas už vaikus Norvegijoje galite paskaityti čia.

Pilna išmoka už vaikus Norvegijoje yra 1054 NOK per mėnesį už 1 vaiką, bet jei jums priklauso išmoka už vaikus Lietuvoje, norvegiška išmoka bus sumažinta atitinkama suma, kuri jums priklausytų Lietuvoje.


 

Ar galiu gauti išmoką  mažų vaikų tėvams (Kontantstøtte), jeigu mano šeima gyvena Lietuvoje? Kokią sumą galiu gauti ir ar galiu susigrąžinti už praėjusį laikotarpį?

Jūs galite išmoką mažų vaikų tėvams (Kontantstøtte), nepriklausomai, ar jūsų šeima gyvena Lietuvoje, ar Norvegijoje. Tačiau, kad gautumėte išmoką, jus turite atitikti tam tikrus reikalavimus. Plačiau apie reikalavimus, skaitykite čia.

Pilna išmokos suma yra 7500 NOK per mėnesį. Išmoką galima susigrąžinti už 3 praėjusius mėnesius, todėl labai svarbu kreiptis laiku.


 

Kokios yra taisyklės gauti išmokas už vaikus (Barnetrygd) ir išmokas mažų vaikų tėvams (Kontantstøtte), jei esu darbuotojas iš užsienio? Ar vaikas privalo gyventi Norvegijoje? Kokių dokumentų reikia?

Vaikas gali gyventi arba Norvegijoje, arba Lietuvoje. Pagrindinis reikalavimas, kad abu tėvai turi būti Socialinio draudimo nariai Norvegijoje arba EEE šalyje mažiausiai 5 metus paskutinius. Jeigu buvote socialiniai drausti Lietuvoje, turite pristatyti E104 formą už paskutinius 5 metus. Plačiau apie tai skaitykite čia.


 

Esu vieniša mama. Kokias išmokas galiu gauti?

Jei esate vieniša mama, galite gauti pereinamojo laikotarpio (Overgangsstønad), padidintą išmoką už vaikus (Utvidet barnetrygd), mokymosi (Stønad til skolepenger) ir persikėlimo, susijusio su darbu (Tilleggsstønader) išmokas. Kokios išmokos priklausys jums, galite sužinoti čia.